Jak obniżyć koszty prowadzenia firmy?

Jak obniżyć koszty prowadzenia firmy?
Jak zmniejszyć firmowe wydatki?

Poprawa kondycji firmy możliwa jest na dwa sposoby. Po pierwsze: ograniczyć koszty prowadzenia firmy. Po drugie: zwiększyć przychody.

Świadome oszczędzanie jest tutaj kluczem do sukcesu, bo i ile nie mamy decydującego wpływu na potrzebę rynku, to mamy ogromny wpływ na wydatki! Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci ograniczyć ponoszone koszty! Bez względu na to, czy produkujesz, czy świadczysz usługi – kilka naszych rad wprowadzonych w życie pozwoli na długofalowe korzyści.

1. Wirtualne biuro zamiast czynszu

Większość z czynności związanych z prowadzeniem działalności możesz wykonywać w domu? Zrezygnuj z wynajmowania biura! To duża miesięczna oszczędność: czynsz, opłaty, zakup wyposażenia i sprzętów elektronicznych. Oszczędzasz na transporcie z domu do pracy, oprócz pieniędzy zyskując czas i swobodę działania. Część czynności związanych z prowadzeniem sekretariatu firmy może przejąć od Ciebie zewnętrzna firma. Na adres wirtualnego biura możesz zarejestrować również działalność. O szczegółach działania wirtualnego biura przeczytasz w naszym artykule:

Wirtualne biuro – czy to legalne? 

2.  Nowoczesny kontakt z klientem

Korzystaj z darmowych rozwiązań, jakie dają Ci nowoczesne technologie. kontaktuj się z klientem przez komunikatory, a tradycyjną korespondencję zamień na elektroniczną. Wideokonferencje mogą ograniczyć konieczność fizycznego spotykania się z klientem. Co więcej, to że potencjalny klient znajduje się na drugiej półkuli – przestaje mieć znaczenie!

3. Biuro na godziny

Potrzebujesz spotkać się z klientem w siedzibie firmy, a pracujesz w domu? Wynajmij salę wyposażoną w sprzęt biurowy i konferencyjny tylko na czas spotkania – to świetny sposób na ograniczenie kosztów prowadzenia firmy!

4. Darmowe oprogramowanie

Poszukaj darmowych zamienników znanych aplikacji. W dzisiejszych czasach możesz korzystać z wielu przydatnych programów udostępnionych na zasadach open source. Dotyczy to zarówno programów antywirusowych, graficznych, jak i biurowych.

 5. Szkol się online

Korzystanie z wirtualnych kursów wymaga samozaparcia i konsekwencji, ale myśl o korzyściach i oszczędności jest wystarczająco dobrym argumentem, żeby z nich korzystać. Rezygnując ze stacjonarnych szkoleń można zaoszczędzić na kosztach dojazdu, czy wyżywienia. Szkolisz się, kiedy masz na to czas, bez konieczności dostosowywania się do terminów organizatora danego szkolenia.

6. Ogranicz wydruki

Pracując na komputerze i przechowując dokumenty w chmurze naprawdę można w znacznej mierze zrezygnować z drukowania dokumentów. Pozwoli to zaoszczędzić na papierze, tonerach i ewentualnym zakupie i serwisie sprzętu do drukowania. Twoja firma stanie się eco-friendly, co staje się coraz bardziej pożądaną cechą.

7. Segreguj śmieci

Prawidłowa segregacja pozwala sporo zaoszczędzić, a jeśli prowadzisz firmę produkcyjną – również zarobić! Poszukaj odbiorcy odpadów poprodukcyjnych: skrzyń, palet, pianki, folii). Przestaniesz płacić za utylizację części odrzutów, a dodatkowo będziesz chronił środowisko!

8. Tanie konto firmowe

Dokładnie przejrzyj oferty banków i znajdź najlepiej dopasowaną do profilu Twoich finansowych działań. Posługujemy się obrotem bezgotówkowym? Znajdź ofertę, która zapewni posiadanie darmowych przelewów internatowych.

9. Analiza kosztów

Skorzystaj z promocji dostawców mediów: internetu, prądu, czy sieci telefonii komórkowej. Pomyśl o połączeniu usług choć części usług u jednego operatora.

10. Bądź energooszczędny

Stosuj ekonomiczne rozwiązania. Używaj żarówek LED, wyłączaj urządzenia w trakcie nieobecności, zminimalizuj ilość sprzętów do koniecznego minimum. Reguluj temperaturę w miejscu gdzie pracujesz, by była odpowiednia do rodzaju wykonywanej pracy. Sprawdź szczelność okien i drzwi oraz nie zastawiaj grzejników.

11. Stosuj e-Fakturę

E-faktura stała się bardzo popularna wśród przedsiębiorców. Łatwo ją dostarczyć – jeden e-mail i trafia do właściwego odbiorcy. Oszczędzamy również na kosztach związanych z archiwizacją – wszystko mamy w systemie!

11. Usługi księgowe on-line

Zatrudnij biuro rachunkowe bądź księgową i skup się na prowadzeniu biznesu. Usługę księgowości, płac, czy prowadzenia kadr zleć zewnętrznej firmie, która za abonamentową opłatą zwolni Cię z wielu zabierających czas obowiązków. Rozliczasz się na podstawie faktury za wykonaną usługę – nie musisz zatrudniać własnego księgowego i opłacać kompletu składek jako pracodawca!

12. Mądre zakupy

Na koszty uzyskania dochodu i prowadzenia firmy składają się również np. wydatki na zakup materiałów eksploatacyjnych i biurowych, środki czystości, poczęstunek dla klientów w siedzibie firmy.  Pamiętaj, by wszystkie tego typu artyuły kupować na fakturę. Poszukaj hurtowni, które dostarczają produkty dobrej jakości w niskich cenach. Korzystaj z promocji.

Przedsiębiorcy, którzy rozliczają się skalą podatkową lub podatkiem liniowym mogą obniżyć podatek poprzez wpisywanie do KPiR poniesionych kosztów.  Do kosztów prowadzenia firmy, można wpisać jedynie te wydatki, które faktycznie służą prowadzonej działalności.

13. Koszty reklamy

Warto podjąć współpracę  z profesjonalną firmą, która będzie potrafiła zoptymalizować kampanię i skupić jedynie na potrzebnych działaniach. Na początku działalności warto ponieść wydatek i zlecić przygotowanie profesjonalnej identyfikacji wizualnej oraz zaprojektować komunikację oferty potencjalnemu klientowi.  Ulotki i reklama w radio, czy gazecie to nie jedyne sposoby dotarcia do klienta. Dzięki internetowi można dotrzeć do potencjalnego klienta szybciej i taniej.

Nie kupuj niepotrzebnych gadżetów. Oferta materiałów reklamowych jest niezwykle szeroka, ale i zwykle niepotrzebna. To nasza świetna oferta przekona klienta do skorzystania z naszych usług, a nie otrzymany prezent z logo.

.

 

Zapytaj o szczegóły:

10 + 5 =

.

 

Znajdź nas na facebooku!