Nowe odliczenia i ulgi przy rozliczaniu PIT za 2019r

Nowe odliczenia i ulgi przy rozliczaniu PIT za 2019r
Co można odliczyć w rozliczeniu PIT za 2019r?

Przy rozliczeniu podatkowym za 2019 rok nie zapomnij o przysługujących Ci  i odliczeniach. W tym roku pojawia się kilka nowości.  PIT-u nie zapłaci część młodych do 26 roku życia. Termomodernizowałeś dom lub przekazywałeś darowiznę na szkołę-z tego tytułu należy Ci się odliczenie!

Podatki rosną, ale i pojawiają się nowe ulgi

Wzrosły podatki od nieruchomości oraz różnego rodzaju opłaty. Z pozoru niewysokie różnice w stosunku do roku poprzedniego, są bardziej zauważalne po ich zsumowaniu. Aby zrekompensować sobie te wydatki – pamiętaj o przysługujących Ci ulgach. W tym roku skorzystać mogą osoby młode (szczegóły tutaj: zwolnienie z pit dla pracowników do 26r ż).

Osoby, które zakupiły w 2019r materiały budowlane, urządzenia bądź usługi termomodernizacyjne mogą odliczyć do 53tys zł. Termomodernizacja budynku mieszkalnego (do którego mamy prawo własności) musi się jednak zakończyć w ciągu 3 lat.
Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i wspierają określone placówki oświatowe darowizną – m. in. technika, szkoły artystyczne czy branżowe – mogą również liczyć na odliczenie.

Nowe i obowiązujące już wcześniej ulgi i odliczenia zawarliśmy w poniższej tabelce.

Rozlicz PIT 2019 się elektronicznie

Od 15 lutego możesz rozliczyć swój PIT 2019 poprzez internet. Przeczytaj o tym w naszym artykule: Twój e-PIT nie dla wszystkich i skorzystaj z usługi Twój e-PIT. 

Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania odnośnie rozliczenia PIT 2019. Chętnie wypełnimy za Ciebie obowiązek corocznego rozliczania się z fiskusem! Odwiedź nasze biuro rachunkowe w Kędzierzynie-Koźlu, Gliwicach i Gogolinie i śpij spokojnie!

Tabela wyszczególniająca ulgi podatkowe za 2019 rozliczane w 2020r
Tabela wyszczególniająca ulgi podatkowe za 2019 rozliczane w 2020r