Wirtualne biuro - czy to legalne?

Wirtualne biuro - czy to legalne?
Wirtualne biuro –  jest legalne i ile kosztuje?

Chcesz się dowiedzieć, jak działa wirtualne biuro i czy to usługa dla Ciebie. Zebraliśmy dla Ciebie garść informacji – sam podejmij decyzję, kalkulując ile pozwoli Ci zaoszczędzić rezygnacja z wynajmu lokalu.

Najprościej rzecz ujmując-wirtualne biuro, to outsourcing obsługi biurowej. Co ważne, żeby takie biuro istniało, nie potrzebna jest fizyczna obecność firmy pod danym adresem. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które prowadzą firmę samodzielnie np. w domu. Adres domowy na wizytówce wygląda mało profesjonalnie, siedziba firmy w centrum miasta od razu podnosi jej prestiż.

Oszczędność na wirtualnym biurze – wyliczenia.

Średni koszt wynajmu lokalu na terenie Opolszczyzny, to około 35zł/m2 miesięcznie. Minimalna wielkość biura, która zmieści 1 osobowe biurko i pozwoli na w miarę komfortową pracę, to 12m2. Na rynku niewiele jest tak małych lokali. Wraz z kosztami bieżącymi: prądem, opłatą za dostęp do sieci, ogrzewaniem itd., można założyć, że minimalny miesięczny koszt posiadania lokalu “na mieście” to około 600zł. Koszty rosną, jeśli musimy biuro wyposażyć w meble i niezbędny sprzęt elektroniczny.

Biuro wirtualne, to rozwiązanie dużo bardziej ekonomiczne. Pozwalają na dużą oszczędność początkującym przedsiębiorcom. Paport IdeaMoney mówi, że 80% firm upada w ciągu 24 miesięcy od ich założenia. Ograniczenie wydatków zanim firmy zaczną przynosić realny zysk, może je uchronić przed klęską.

Dla kogo wirtualne biuro?

Jest to idealne rozwiązanie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Z rozwiązania krzystają freelencerzy, copywriterzy oraz twórcy start-upów. Osoby, które wykonują pracę zdalną nie potrzebują pięknego lokalu w centrum miasta – mogą pracować w zaciszu domowym, ciesząc się efektownym adresem na wizytówce. Wirtualne biuro to rówież rozwiązanie dla osób mieszkających za granicą, które prowadzą firmę na terenie Polski.

W dzisiejszych czasach popularne stało się świadczenie usług bez konieczności posiadania biura. Komputer z podłączeniem do sieci zdecydowanie wystarcza. Każde założone przedsiębiorstwo musi jednak posiadać adres, na jaki zarejestrowana jest firma – tutaj z rozwiązaniem problemu adresu, który znajdzie się w rejestrze CEIDG, wychodzi wirtualne biuro.
Jest to idealne rozwiązanie dla młodych przedsiębiorców, które nie posiadają jeszcze własnego mieszkania na które mogłyby firmę zarejestrować.

Szczegóły oferty

Zakres działania wirtualnego biura może ograniczać się tylko do “wypożyczenia” adresu, ale może również oferować szerszy zakres działań. W ramach usługi można otrzymać również fachową obsługę recepcji – obsługę przychodzącej poczty, czy rozmów telefonicznych. osoba zatrudniona w wirtualnym biurze obsługuje wiele firm, co powoduje, że usługa ma naprawdę przystępną cenę. Co więcej, osoba taka może wykonywać w imieniu przedsiębiorcy szereg innych czynności biurowych, jak np. skanowanie, czy drukowanie dokumentów.

Ale czy wirtualne biuro jest legalne?

Zdecydowanie tak – jest całkowicie legalne. Można o nim przeczytać w stosownym rozporządzeniu (II FSK 3549/13), wydanym w 2014r przez Naczelny Sąd Administracyjny.

“(…) w obecnych realiach obrotu gospodarczego, przy uwzględnieniu współczesnych technologii, czynności zarządcze i działalność gospodarcza są i mogą być prowadzone w dowolnym miejscu, także przy wykorzystaniu tzw. biur wirtualnych czy biur coworking (dzielonych).”

O czym należy pamiętać?

Bez względu na to, pod jakim adresem zarejestrowaną masz firmę – podatek dochodowy i podatek VAT (w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej) zawsze odprowadza się w miejscu zamieszkania prowadzącej firmę osoby fizycznej. Nie ma zatem problemu w wynajmie biura w Gliwicach, jeśli mieszka sie np. w Kędzierzynie-Koźlu!

Gdzie znaleźć wirtualne biuro i ile to kosztuje?

Koszty wynajęcia wirtualnego biura zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie.
TUTAJ znajdziesz adresy naszych wirtualnych biur na terenie miast: Kędzierzyn-Koźle, Gliwice, Gogolin.

Jesteś zainteresowany wynajmem wirtualnego biura? Skontaktuj się z nami – omówimy szczegóły współpracy: 512 227 302